Klaus.cz






Hlavní strana » Knihy » Václav Klaus: Od Beneše po…


Václav Klaus: Od Beneše po Ukrajinu: 80 let od konce 2. světové války

Knihy, 29. 4. 2025

V našem dnešním politickém klimatu, jak domácím, tak zahraničním očekáváme masivní pokusy zneužít květnové výročí konce druhé světové války k další fázi přepisování historie, což je věc, která se nás osobně, našich rodin i celé naší země velmi týká. Není to jen jedno z politických témat. Je to zásadní otázka naší budoucnosti.

Úkolem nás všech je bránit pokračujícímu pootáčení či přepisování historie, které vnímám velmi citlivě a kterého se – alespoň my starší – jako občané této země bojíme. Nejde mi o druhou světovou válku jako takovou. K ní už nic nového určitě neřeknu, a ani o to neusiluji. Ta už je minulostí. Minulostí však není její stále se posouvající interpretace.

Přiznávám, že mám obavu o naši zemi, o zajištění její budoucí existence v dnešním, velmi problematickém světě, který je charakterizován popíráním instituce národního (nebo na bázi dominantního národa existujícího) státu. Jde mi o osud našeho státu a nepřeji si, abychom se v Evropské unii „rozplynuli jako kostka cukru v čaji“.

Václav Klaus

Nakladatel: Olympia
Počet stran: 133
Datum vydání: 24.04.2025

Knihu je možné objednat zde: 

www.iolympia.cz/od-benese-po-ukrajinu/

 

.

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu